• 09125490057
  • shandermanparket@gmail.com
  • تمام وقت

کفپوش PVC

کف‌پوش به رویه‌ها و لایه‌هایی که بر روی کف یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود، می‌گویند. کفپوش‌ها در شاخه‌ای از صنعت به نام کف‌سازی کاربرد دارند. ریشه انگلیسی کفپوش از کلمه لاتین pavimentum به معنی کف یا سطح کوبیده می‌باشد.

کفپوش PVC

کفپوشی از جنس PVC و يا به عبارتي پلاستيکي مي‌باشد و از امتيازات آن قابل شستشو بودن آن است. کفپوش در ابعاد مستطيلي 15cm و 90cm با ضخامت 2mm و 3mm در بازار موجود مي‌باشد. این کفپوش را براي نصب، به کف مي‌چسبانند.

نصب کفپوش PVC نسبت به لمينت زمان بيشتري مي برد و معمولا در فضاهاي اداري و تجاري استفاده مي‌کنند که نياز به شستشوي مداوم است. در منازل مسکوني معمولا فقط در آشپزخانه ها که احتمال ريزش آب همواره وجود دارد نصب مي‌شود.

بلافاصله پس از نصب کفپوش مي‌توان اسباب را روي آن چيد، از نظر قيمت کفپوش از لمينت ارزان‌تر است؛ اما به دليل گران‌تر بودن هزینه نصب و زير‌سازي، نهايتا قيمت تمام شده این نوع کفپوش، با لمينت بسيار به هم نزديک می‌باشد.

البته باید اذعان داشت که کفپوش PVC، کف زيرين خود را خراب مي‌کند و قابليت کندن و نصب مجدد در فضايي ديگر را ندارد. به همین دلیل، از نظر زيبايي نسبت به لمينت در رده پائين‌تري قرار دارد.